Plnka° Lydia Lunch x Weasel Walter: Brutal Measures

“I’m just a writer, I just use music as a machine gun to get the words across.””

Nedeľná chvíľka poézie alebo nekorunovaná diva newyorského podzemia sa vracia. Múza avant-hnutí No Wave a Cinema of Transgression, hudobníčka, poetka, spisovateľka, fotografka, spoken word artist Lydia Lunch vydala nespočetné množstvo hudieb (jej discogs profil je dlhší ako telefónny zoznam Detoritu), poézie a prózy, ktorá radikálne formovala charakter newyorského downtownu.

Kúpte si vstupenky


 

“I’m just a writer, I just use music as a machine gun to get the words across.”” 

Nedeľná chvíľka poézie alebo nekorunovaná diva newyorského podzemia sa vracia. Múza avant-hnutí No Wave a Cinema of Transgression, hudobníčka, poetka, spisovateľka, fotografka, spoken word artist Lydia Lunch vydala nespočetné množstvo hudieb (jej discogs profil je dlhší ako telefónny zoznam Detoritu), poézie a prózy, ktorá radikálne formovala charakter newyorského downtownu. Jej projekt Teenage Jesus and the Jerks stál začiatkom sedemdesiatych rokov spolu s legendami ako Sonic Yorth, Swans, Television, DNA, Arthurom Russelom, Glenn Branca na špičke krátko, no o to intenzívnejšie rezonujúceho hnutia-nehnutia No Wave. No Wave ako brutálna, dizonantná, funkovo mamfpičistická reakcia proti narastajúcej konformite punk rocku a proti recyklácii macho rock and rollu sa podpísala na celom výraze Lydiinej tvorby. Revolta a vzdor je s pani dominou so skleničkou koňaku spojená ako obrazy Jeana Michela Basquaita s newyorskou art-punk scénou rovnakého obdobia. 

Výbušná kritika patriarchálnych štruktúr, koláže sexu, politiky, feminizmu, pornografie a osobné katastrofy pretavené do bolestivo očistnej hlukovej konfrontácie. Lunch spolupracovala s ľudim ako Nick Cave, Genesis P-Orridge, Michael Gira.
--
Weasel Walter je brooklynský multiinštrumentalista a improvizátor, ktorý stojí za dnes už neexistujúcou punk-jazz/no-wave/brutal-prog kapelou The Lying Luttenbachers. Intenzita a abstrakcia ide ruka v ruke s nihilisticky extrémnym zvukom surových, obnažených, nepredvídateľných bicích. Brutal Measures je nový projekt, ktorý spája kompozície pre ultra prefajčený hlas a hovorené slovo bez servítky s Waletrovou divokou improvizáciou. Popri CTM Berlin, Supersonic Festivale v Birminghame či Londýnskej Corsica Studios sa LL+WW predstavia aj vo FUGE. 

Miesto podujatia


Fuga Námestie SNP 24
81101 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google