Plnka ⑉Nkisi (UIQ / Arcola) ⑉Isama Zing ⑉w y m e ⑉Detlef Dakar

Tam kde sa piesok lial, realita rozpadala a Doomcore prelínal s africkými perkusívnymi vzorcami s psychedéliou level 3000: V Kongu narodená, belgická v Londýne usadená producentka Melika Ngombe Kolongo aka Nkisi sa po nekompromisnom sete pre NEXT Festival 2017 vracia na miesto činu!

Kúpte si vstupenky


 

Niet pochýb o tom, že Nkisi patrí medzi to najlepšie, čo ponúka aktuálna klubová špička oscilujúca okolo mien ako Total Freedom, Kablam, Oli XL, Meuko Meuko či M.E.S.H. Nájdete ju v lineupoch najprestížnejších klubových nocí aj festivalov ako sú Nyege Nyege, Accu, Hyperreality, v tomto roku bok po boku Heleny Hauff, DJ Stingraya, Golin atď, atď. Vo voľných chvílach s maličkým diablom na pravom ramene narúša stojace vody veľmi temných techno line-upov, ktoré sú veľmi temné (Atonal, Unsound Festival). Je zakladajúcou členkou zásadného kolektívu NON, ktorý od roku 2015 vytvára autonómny priestor pre umenie africkej diaspóry. 

Jej hypnotický zvuk sa pohybuje na ostrých hranách brutálnych militaristických beatov, kryštalických glissand, pseudo-tranceových plôch a pritom má blahodárnejšie účinky ako ten najeuforickejší slnečný house, keby ste ho počúvali na lehátku s uhorkami na očiach pri zapadajúcom slnku na anonymnej portugálskej pláži. Belgickým naturelom zafarbené africké korene posunuté do sfér rekonštruovaného rave-u, ktorému nechýba punková senzibilita a politická angažovanosť premietajúca sa aj do samotného prístupu ku kompozícii. 

Popri ľuďoch ako Lorenzo Senni či Gabber Eleganza bola Nkisi jednou z prvých postáv, čo sa postarali o rekontextualizáciu žánrov, na ktoré sa ešte nedávno hladelo s predsudkami. 

Jej schopnosť spájať široké vplyvy do extatického koherentného celku je evidentná z Kill EP (2017, NON) z jej relácie pre NTS Radio aj z nového materiálu pre Warp sublabel Arcola či Lee Gamblov label UIQ, ktorý je inšpirovaný africkou kozmológiou vymykajúcou sa západným princípom. Ambientný gabber existuje a je prudko tanečný. 

Arca meets Death Drips on MDMA: Hudba Isama Zing je odrazom rôznorodosti vzájomne prepojených žánrov súčasnej elektronickej hudby. O jeho modulovaných terénnych nahrávkach, industriálnych beatoch a krehkých melódiách píše Clash Mag prívlastky ako nakompromisný, či jeden z najviac futuristických. Isama Zing sa rád podelí o stage napr. s ľudmi ako Gaika, Lotic, DJ Nigga Fox ai. 

w y m e sa špecializuje na spájanie odvrátených strán súčasnej klubovej, popovej a experimentálnej produkcie. Ďaleko za hranicami bežného techna, jej sety sú vystavané okolo nových hybridných zvukov, vychádzajúcich z decentralizovaných soundcloudových scén. Post-eklekticizmus, kde ide o viac ako len o jednoduché spájanie rôznych žánrov. Malé ohnivká medzi dvomi na prvý pohľad nesúrodými trackmi do seba zrazu zapadajú ako puzzle. Hranice sa preskupujú medzi fragmentami elektra, latinskoamerický závan reggaetonu a R’n’B narúša nový zvuk Afriky (qcom, kuduro) a ostré metalické zvuky postdigitálnej doby. w y m e stojí za klubovou nocou xeno-, ktorá sa sústreďuje na nový experimentálny klubový zvuk v kontexte LGBTQ.

Detlef Dakar je už dlho oporou a zároveň šedou eminenciou domácej scény. Má na konte množstvo zásadných bookingov pod hlavičkou BWO. Jeho sety balansujú medzi vplyvmi tzv. hardcore-continua a najnovším zvukom valiacim sa ako lavína zo suburbov, klubov napojených na UK bassové spektrum a oveľa ďalej. 

Miesto podujatia


Fuga Námestie SNP 24
81101 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google