PLNKA ⑉Slikback (Nyege Nyege) ⑉Biomat ⑉swim ⑉goretextures

Pozorovateľný vesmír - Lokálny supercluster - Virgo supercluster - Lokálna skupina galaxii - Mliečna cesta - Slnečná sústava - Planéta Zem - Afrika - Východná Afrika - Uganda - Kampala - Nemenovaná ulica v distrikte Jinja. Z improvizovaného štúdia vychádzá hudba, ktorá pôsobí ako nič iné a zároveň familiárne. Mladý producent Slikback D'Njau mieša jeden zo svojich 400 trackov (true story) balansujúcich niekde na pomedzí frenetickej energie východoafrických žánrov ako singeli a electro acholi, ktoré nechá ako kyselinu pretekať cez západne znejúce skelety bass music. Všetko sa deje pod dohladom Nyege Tapes - labelu, ktorý zastrešuje a exportuje úžasne široký záber toho najzaujímavejšieho, čo sa deje okolo scén východoafrickej metropoly Kampala. Slikback je len žiarivou špičkou ľadovca.

Kúpte si vstupenky


 

Debut Lasakaneku EP, ktorý zaradili FACT Magazine a Pitchfork medzi najlepšie hudby léta Páne 2018, spája potemnelé vízie dizonatného dancehall, perkusívnu intenzitu footworku, priedušnosť bass music a novotvary aktuálneho hybridného klubového zvuku s rytmickým dedičstvom svojich predkov. 

Resident Advisorom sme sa zhodli, že ide o jeden z piatich kľúčových koncertov minuloročného Unsound Festivalu. Okrem vystúpení na CTM FestivalSonic Acts Amsterdam, MUTEK BarcelonaSónar Festivale sa Slikback predstaví v slovenskej premiére aj vo FUGE. Poznámka pod čiarou: nezmeškať.

Sekunduje prierez domácou scénou, ktorý spája ostrieľané a úplne nové mená. Vedľa Biomata a jeho grime / bass / DJ skills 3000 selekcie sa predstavia goretextures a swim, ktorý v sebe miešajú punkovú senzibilitu a cit pre prudko melodické sety vystavané okolo všetkého, čo sa momentálne deje pod tagom “adventurous club music ale prosím nehovorme tomu deconstructed club music, lebo to s tým nemá nič spoločné, ďakujem a sorry za geek moment”. Vogue beats / hard drum a. k. a. the uk funky ressurection / 100bpm baila baila / bassmusic / rare electro / veľmi starý dubstep / pesničky (…) 

Emoji ohňa.

Miesto podujatia


Fuga Námestie SNP 24
81101 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google