PLNKA x Fjužn w/ Lorenzo Senni / Mango Objekt / Kewu / BZGRL

Kde bolo, tam bolo, Lorenzo Senni vyrastal v malom mestečku na okraji Talianska v deväťdesiatych, kde sa v piatky nedialo nič s výnimkou slizkých trance-ových raveov. Lorenzovi sa, vtedy ako hardcore-punkáčovi nepáčila hudba, ale chodili tam lebo kamoši... Strih o desať rokov neskôr a po štúdiu v Bologni sa Lorenzo hrabe v tonách starých tranceových produkcií abstrahujúc z nich len takzvané build-ups - tj. gradácie postrádajúce rytmické zlomy. O rok na to vychádza na Boomkat Editions album Superimpositions, ktorý sa zapisuje medzi najzásadnejšie elektronické hudby poslednej dekády. Ako hudba v dobe "know-wave" prehodnocuje samú seba? Kým Lorenzovi kolegovia ako Burial, Lee Gamble či Leyland Kirby aka The Caretaker dekonštruujú dedičstvo takzvaného hardcore kontinua (rave, dubstep, techno, jungle), pre Lorenza je podobne ako pre jeho taliansku kolegyňu Caterina Barbieri dekonštrukcia len bod, kde sa všetko láme, čistí a začína odznova v smere nekonečnej ležatej osmičky.

Kúpte si vstupenky


 

Superimpositions funguje v duchu hesla menej je viac, či najmenej je viac, prípadne v duchu hesla "where is the drop / where the fuck is the drop :O ?", čím ašpiruje na verejného nepriateľa číslo jeden nielen pre všetkých bro-step-EDM-techno fans. Jeho hudba tak ako EDM útočí priamo na prvú signálnu, ale robí to tak trochu inak. Mozog zvyknutý na zlom v rytme potom buď:
A) prostestuje a dožaduje sa svojej dávky očakávaného "dropu"
B) prijme nové možnosti a s tým spojenú dávku dopamínu

Kategória B) má vďaka svojim otvoreným ušiam a rezignácii na očakávania to šťastie oceniť Lorenzov dokonalý zmysel pre rytmicko-harmonickú silu plynúcu z kompozície, kde je všetko presne tak ako má byť - ani o tón menej, ani o tón viac. Sám Lorenzo tomu hovorí pointilistický trance, my tomu hovoríme utopický pop, Resident Advisor tomu hovorí “diamantom rezaná zliatina eufórie a hyperreálneho zvukového dizajnu”. Najnovšie EP Win In The Flat World prevracia tento koncept naruby, Lorenzo rozbíja svoje kompozície na nahé lešenie a vzápätí ho magnifikuje do elektrifikujúcich proporcií, všetko v rozmedzí niekoľkých minút. 

Paradoxne tá najchladnešia zvuková paleta krikľavých rave synthov je v konečnom výsledku všetko len nie chladná.
Experimentálna hudba (ak je toto experimentálna hudba?) nemusí byť chladne akademická a emócie v nej nemusia byť znakom konformity a gýču. Lorenzo vs. hlboko vryté mylné predstavy - 1:0. #Ako vyhrať v plochom svete. 
--
Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Podujatie spoluorganizuje Nadácia Milana Šimečku.

Miesto podujatia


Fuga Námestie SNP 24
81101 Bratislava
Slovensko

Belépés



Az alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google